• Programul Operational de Cooperare Transfrontaliera Romania-Bulgaria 2007-2013

    Proiect cofinanțat de Uniunea Europeana prin Fondul European pentru Dezvoltare Regionala

    Pentru detalii despre celelalte programe operationale cofinantate de Uniunea Europeana va invitam sa vizitati www.fonduri-ue.ro


Membri

1. Judeţul Olt, prin Consiliul Judeţean Olt, cu sediul în Municipiul Slatina, b-dul A.I. Cuza nr.14, judeţul Olt reprezentat de Marius Oprescu, în calitate de Vicepresedinte  al Consiliului Judeţean, legal împuternicit în acest scop prin Hotărârea Consiliului Judeţean nr.116/2012;

2. Municipiul Slatina, prin Consiliul Local al Municipiului Slatina, reprezentat legal de Bircea Cristian, în calitate de Viceprimar, legal împuternicit în acest scop prin Hotărârea Consiliului Local nr. 233/2015;

3. Oraşul Scorniceşti, prin Consiliul Local al Oraşului Scorniceşti, reprezentat legal de Prioteasa Ioan, în calitate de Viceprimar, legal împuternicit în acest scop prin Hotărârea Consiliului Local nr. 17/2015;

4. Oraşul Drăgăneşti-Olt, prin Consiliul Local al Oraşului Drăgăneşti-Olt, reprezentat de Pantelie Rotaru, în calitate de Primar, legal împuternicit în acest scop prin Hotărârea Consiliului Local nr. 15/2012;

5. Oraşul Piatra-Olt, prin Consiliul Local al Oraşului Piatra-Olt, reprezentat de Tudor  Udrescu, în calitate de Primar, legal împuternicit în acest scop prin Hotărârea Consiliului Local nr. 25/2006;

6. Oraşul Potcoava, prin Consiliul Local al Oraşului Potcoava, reprezentat de Manuel Nicusor Enachioaia, în calitate de Primar, legal împuternicit în acest scop prin Hotărârea Consiliului Local nr.13 /2012;

   7. Comuna Cîrlogani, prin Consiliul Local al Comunei Cîrlogani, reprezentat legal de   Vaduva Ionel, in calitate de Primar, legal imputernicit in acest scop prin Hotararea  Consiliului Local nr. 28/2015;

    8.  Comuna Bîrza, prin  Consiliul Local al Comunei Bîrza, reprezentat de Marin Vladuţ,   in calitate de Primar, legal imputernicit in acest scop prin Hotararea Consiliului Local nr. 18/2008;

     9. Comuna Brebeni, prin  Consiliul Local al Comunei Brebeni, reprezentat legal de Truica        Nicolae, in calitate de Primar, legal imputernicit in acest scop prin Hotararea  Consiliului Local nr. 2/2015;

10. Comuna Corbu, prin  Consiliul Local al Comunei Corbu, reprezentat de Constantin Dinut, in calitate de Primar, legal imputernicit in acest scop prin Hotararea  Consiliului Local nr. 22/2008;

11. Comuna Cungrea, prin Consiliul Local al Comunei Cungrea, reprezentat de Alexe  Dorel ,in calitate de Primar ,legal imputernicit in acest scop prin Hotararea Consiliului  Local nr.13/2012;

12.  Comuna Dobrosloveni, prin  Consiliul Local al Comunei Dobrosloveni, reprezentat de Gheorghe Tudoraşcu, in calitate de Primar, legal imputernicit in acest scop prin  Hotararea Consiliului Local nr. 20/2008;

 13.  Comuna Giuvărăşti, prin  Consiliul Local al Comunei Giuvărăşti, reprezentat de Dorel Cătălin Imireanu, in calitate de Primar, legal imputernicit in acest scop prin  Hotararea Consiliului Local nr. 19/2008;

 14.  Comuna Nicolae Titulescu, prin Consiliul Local al Comunei Nicolae Titulescu, reprezentant de  Pomacu Tomel, in calitate de inspector superior, legal imputernicit in acest scop prin Hotararea Consiliului Local nr. 27/2015;

  15.   Comuna Studina, prin Consiliul Local al Comunei Studina, reprezentat legal de Marian Vasile, in calitate de Primar, legal imputernicit in acest scop prin Hotararea  Consiliului Local nr. 26/2008;

  16.   Comuna Vitomireşti, prin Consiliul Local al Comunei Vitomireşti, reprezentat legal de Rotea Ion-Robert, in calitate de Primar, legal imputernicit in acest scop prin Hotararea Consiliului Local nr.21/2015.

 17.    Comuna Ianca, prin Consiliul Local al Comunei Ianca, reprezentat legal de Pascu Mirel, in calitate de Primar, legal imputernicit in acest scop prin Hotararea Consiliului Local nr. 35/2008;

 18.    Comuna Vădăstrița, prin Consiliul Local al Comunei Vădăstrița, reprezentat legal de Marin Ciupitu, in calitate de Primar, legal imputernicit in acest scop prin Hotararea Consiliului Local nr. 11/2012;

19. Comuna Șopîrlița, prin Consiliul Local al Comunei Șopîrlița, reprezentat legal  de Neagu Cristinel, in calitate de Primar, legal imputernicit in acest scop prin  Hotararea Consiliului Local nr. 24/2008;

20. Comuna Coteana, prin Consiliul Local al Comunei Coteana, reprezentat legal de Costea Vasile, în calitate de Viceprimar, legal împuternicit în acest scop prin  Hotărârea Consiliului Local nr. 42/2015.

21.     Comuna Curtisoara, prin Consiliul Local al Comunei Curtisoara,reprezentat legal de Cosmin Ungureanu, in calitate de Primar, legal imputernicit in acest scop prin  Hotararea Consiliului Local nr. 14/2012;

22.     Orasul Corabia, prin Consiliul Local Corabia, reprezentat legal de Oane Iulica, in calitate de Primar, legal imputernicit in acest scop prin Hotararea Consiliului Local nr.  57/2012.

23.  Comuna Stoenesti, prin Consiliul Local Stoenesti, reprezentat legal de Damian Alexandru, in calitate de Primar, legal imputernicit in acest scop prin Hotararea Consiliului Local nr. 28/2013

24.   Comuna Poboru, prin Consiliul Local Poboru, reprezentat legal de Barascu Iulian, in calitate de Primar, legal imputernicit in acest scop prin Hotararea Consiliului Local nr. 16/2009

25.  Comuna Vulturesti, prin Consiliul Local Vulturesti, reprezentat legal de Treanta Gheorghe, in calitate de Primar, legal imputernicit in acest scop prin Hotararea Consiliului Local nr.25/2009

26.    Comuna Leleasca, prin Consiliul Local Leleasca, reprezentat legal de Negreanu Ion, in calitate de Primar, legal imputernicit in acest scop prin Hotararea Consiliului Local nr.15/2009

27.    Comuna Barasti, prin Consiliul Local Barasti, reprezentat legal de Gealapu Vergil, in calitate de Primar, legal imputernicit in acest scop prin Hotararea Consiliului Local nr.40/2009 
 
28.    Municipiul  Caracal, prin Consiliul Local al Municipiului Caracal, reprezentat legal de Eduard Claudiu Ciocazanu, in calitate de Primar, legal imputernicit in acest scop prin Hotararea Consiliului Local nr.87/2012.

29.  Orasul Bals, prin Consiliul Local al Orasului Bals, reprezentat legal de Teodosescu Madalin Ady, in calitate de Primar, legal imputernicit in acest scop prin Hotararea Consiliului Local nr.51/2012

30.   Comuna Plesoiu, prin Consiliul Local Plesoiu, reprezentat legal de Preda Iulian, in calitate de Primar, legal imputernicit in acest scop prin Hotararea Consiliului Local nr.27/2011 

31.  Comuna Ganeasa, prin Consiliul Local Ganeasa, reprezentat legal de Costea Dumitru, in calitate de Primar, legal imputernicit in acest scop prin Hotararea Consiliului Local nr.34/2015

32.  Comuna Deveselu, prin Consiliul Local Deveselu, reprezentat legal de Ion Aliman, in calitate de Primar, legal imputernicit in acest scop prin Hotararea Consiliului Local nr.3/2015 

33.  Comuna Rotunda, prin Consiliul Local Rotunda, reprezentat legal de Sarbu Vergil, in calitate de Primar, legal imputernicit in acest scop prin Hotararea Consiliului Local nr.21/2014

34.  Comuna Verguleasa, prin Consiliul Local Verguleasa, reprezentat legal de Piciu Valentin, in calitate de Primar, legal imputernicit in acest scop prin Hotararea Consiliului Local nr.42/2014

35.  Comuna Tufeni, prin Consiliul Local Tufeni, reprezentat legal de Sotae Eugen, in calitate de Primar, legal imputernicit in acest scop prin Hotararea Consiliului Local nr.31/2014

36.  Comuna Serbanesti , prin Consiliul Local Serbanesti, reprezentat legal de Peligrad Titi, in calitate de Primar, legal imputernicit in acest scop prin Hotararea Consiliului Local nr.36/2015 

37.  Comuna Tia Mare, prin Consiliul Local Tia Mare, reprezentat legal de Gulie Virgil, in calitate de Primar, legal imputernicit in acest scop prin Hotararea Consiliului Local nr.39/2015 

38.  Comuna Gostavatu, prin Consiliul Local Gostavatu, reprezentat legal de Popescu Marius Stefan, in calitate de Primar, legal imputernicit in acest scop prin Hotararea Consiliului Local nr.20/2015

 39.  Comuna Babiciu, prin Consiliul Local Babiciu, reprezentat legal de Negrila Florea, in calitate de Primar, legal imputernicit in acest scop prin Hotararea Consiliului Local nr.26/2015 

40.  Comuna Izbiceni , prin Consiliul Local Izbiceni, reprezentat legal de Velica Mircea, in calitate de Primar, legal imputernicit in acest scop prin Hotararea Consiliului Local nr.30/2015 

41.  Comuna Farcasele, prin Consiliul Local Farcasele, reprezentat legal de Tudor Marin, in calitate de Primar, legal imputernicit in acest scop prin Hotararea Consiliului Local nr.30/2015 

42.  Comuna Scarisoara, prin Consiliul Local Scarisoara, reprezentat legal de Calin Marin, in calitate de Primar, legal imputernicit in acest scop prin Hotararea Consiliului Local nr.27/2015 

43.  Comuna Crimpoia, prin Consiliul Local Crimpoia, reprezentat legal de Mirea Ionel, in calitate de Primar, legal imputernicit in acest scop prin Hotararea Consiliului Local nr.37/2015

 44.  Comuna Daneasa, prin Consiliul Local Daneasa, reprezentat legal de Soare Nicolae, in calitate de Primar, legal imputernicit in acest scop prin Hotararea Consiliului Local nr.32/2015 


45.  Comuna Balteni, prin Consiliul Local Balteni, reprezentat legal de Marineata Tudor, in calitate de Primar, legal imputernicit in acest scop prin Hotararea Consiliului Local nr.7/2016 

46.  Comuna Visina, prin Consiliul Local Visina, reprezentat legal de Stanescu Constantin, in calitate de Primar, legal imputernicit in acest scop prin Hotararea Consiliului Local nr.5/2016 

47.  Comuna Schitu, prin Consiliul Local Schitu, reprezentat legal de Ionescu Cornel, in calitate de Primar, legal imputernicit in acest scop prin Hotararea Consiliului Local nr.1/2016


48.  Comuna Rusanesti, prin Consiliul Local Rusanesti, reprezentat legal de Chirea Alexandru, in calitate de Primar, legal imputernicit in acest scop prin Hotararea Consiliului Local nr.26/2015

  49.  Comuna Slatioara, prin Consiliul Local Slatioara, reprezentat legal de Ciocirlan Savu, in calitate de Primar, legal imputernicit in acest scop prin Hotararea Consiliului Local nr.4/2016